Цілі сталого розвитку ТДВ «Перечинського лісохімічного комбінату»
Найкраще для всіх – це наша клієнтоорієнтована стратегія, завдяки якій ми зможемо забезпечити більш стабільне та стійке майбутнє. Орієнтована на інновації продуктів і процесів за допомогою інвестицій і підтримки відносин з клієнтами і партнерами.
Цілі сталого розвитку (ЦСР), які ще називають «Глобальними цілями» — це загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і процвітання для всіх людей у світі.
Вказані 17 Цілей є розвитком успіху Цілей розвитку тисячоліття; крім того, серед інших пріоритетів, вони також охоплюють нові сфери, такі як кліматичні зміни, економічна нерівність, інновації, стале споживання, мир і справедливість. Цілі є взаємопов'язаними — ключем до успіху в одній із них є розв'язання питань, загалом пов'язаних з іншими.
25 вересня 2015 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Порядок денний у сфері розвитку на період після 2015 року: «Перетворення нашого світу: Порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року».
Оскільки світ намагається об’єднатися навколо цих цілей, ЦСР викликають значний інтерес і підтримку з боку бізнес-структур у всьому світі. Ми усвідомлюємо їх важливість і підтримуємо цілі сталого розвитку через нашу корпоративну місію та сприяємо їх досягненню нашою широкою діяльністю. Загалом є 17 ЦСР та 169 завдань. Хоча всі вони важливі та взаємопов’язані, деякі з них будуть більш актуальними для нашого бізнесу, ніж інші. Ми висвітлили конкретні ЦСР та завдання, які наша компанія вважає пріоритетними, і продемонструємо, як вони узгоджуються з нашою бізнес-стратегією та цілями.
Пріоритетна ціль сталого розвитку 1: Забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей усіх жінок та дівчаток. Підтримувати гендерну рівність жінок у межах 50% відносно чоловіків на всіх керівних посадах. Однакові доходи для жінок і чоловіків за однакову роботу. Інформування всіх зацікавлених сторін про гендерні стереотипи. Протистояти переслідуванням. Постійний моніторинг і дослідження домагань, знущань або інших форм дискримінації щодо жінок.
Пріоритетна ціль сталого розвитку 2: Забезпечення наявності та сталого управління водними ресурсами та санітарією. Постійний доступ до питної води для всіх працівників. Постійна проінформованість питань гігієни в компанії. Безпечне повторне використання води для виробничих процесів. Систематичний моніторинг очищених стічних вод.
Пріоритетна ціль сталого розвитку 3: Забезпечення доступу всіх людей до прийнятних за ціною, надійних, сталих і сучасних джерел енергії. 100% перехід на відновлювані джерела енергії до 2030 року. Перехід від природного газу до відновлюваних джерел енергії, коли процес піролізу розпочнеться до 2026 року. До 2026 року перетворити надлишкову енергію від процесу піролізу в електрику за допомогою парового турбогенератора. Постійно контролювати енергоефективність виробничих процесів. Інвестувати у дослідження технології чистої енергії.
Пріоритетна ціль сталого розвитку 4: Сприяння безперервному, всеохопному і сталому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх. Проводити постійне навчання працівників за робочою спеціальністю. Постійно стежити за тим, щоб працівники отримували рівну оплату за однакову працю відповідно до правових норм і ринкових стандартів. До 2025 року збільшити кількість працівників з інвалідністю на 𝟕%. Працевлаштування молоді.
Пріоритетна ціль сталого розвитку 5: Створення стійкої інфраструктури, сприяння всеохоплюючій і сталій індустріалізації та інноваціям. До 2030 року модернізувати інфраструктуру та переоснастити виробництво, підвищивши ефективність використання ресурсів і ширше запровадити чисті та екологічно чисті технології і промислові процеси. Підтримувати розвиток вітчизняних технологій, досліджень та інновацій в Україні.
Пріоритетна ціль сталого розвитку 6: Забезпечення переходу до раціональних моделей споживання та виробництва. До 𝟐𝟎𝟑𝟎 року досягти сталого управління та ефективного використання природних ресурсів, суттєво зменшити утворення відходів шляхом запобігання, скорочення, переробки та повторного використання. До 2026 року досягти екологічно безпечного поводження з хімічними речовинами та всіма відходами протягом усього їх життєвого циклу відповідно до узгоджених міжнародних рамок і значно зменшити їх викиди в повітря, воду та ґрунт, щоб мінімізувати їхній негативний вплив на здоров’я людини та навколишнє середовище.
Пріоритетна ціль сталого розвитку 7: Вжиття невідкладних заходів щодо боротьби зі зміною клімату та її наслідками. Перехід від природного газу до відновлюваних джерел енергії, коли процес піролізу розпочнеться до 2026 року, перетворити надлишкову енергію від процесу піролізу в електрику за допомогою паротурбогенератора. До 𝟐𝟎𝟑𝟎 року здійснювати внутрішньологістичні перевезення на зеленому паливі. Постійно контролювати енергоефективність виробничих процесів.
Пріоритетна ціль сталого розвитку 8: Захист і відновлення екосистем суші та сприяння їх раціональному використанню, раціональне лісокористування, боротьба з опустелюванням, припинення та повернення назад процесу деградації земель і зупинення втрати біорізноманіття. Продовжуйте позитивно ставитися до лісів, сприяючи сталому управлінню лісами, щоб усунути деградацію та вирубку лісів. Використання інноваційних підходів до управління, охорони, відновлення та відновлення лісів Продовжуйте отримувати деревину та іншу сировину з більш стійких джерел. Запрошення та надання можливості клієнтам та іншим партнерам бути частиною рішення, спрощуючи придбання продуктів.
Пріоритетна ціль сталого розвитку 9: Сприяння розбудові миролюбного і всеохопного суспільства задля сталого розвитку, забезпечення всім доступу до правосуддя і створення ефективних, підзвітних та інклюзивних інституцій на всіх рівнях. Значно зменшити корупцію та хабарництво в усіх їх формах. Забезпечити доступ громадськості до інформації та захистити основні свободи відповідно до національного законодавства та міжнародних угод.
Пріоритетна ціль сталого розвитку 10: Зміцнення засобів реалізації Глобального партнерства в інтересах сталого розвитку та активізація його діяльності. Підхід до податку. Податкові юрисдикції та основні види діяльності. Підтримка дрібних постачальників. Тематичне дослідження: розкриття можливостей для створення кліматично адаптованого лісового господарства. Інтеграція управління водними ресурсами в наш бізнес. Проведення звітів про стан біорізноманіття та планів дій для наших лісогосподарських операцій. Співпраця по всьому ланцюжку створення вартості. Спільна робота над змінами. Залучення зацікавлених сторін: партнери та галузеві асоціації.
Цілі сталого розвитку ООН (ЦСР) забезпечують основу для колективних дій для вирішення глобальних проблем, таких як бідність, гендерна рівність і зміна клімату. Ми усвідомлюємо, що маємо відіграти важливу роль у сприянні досягненню ЦСР, використовуючи глобальний вплив Перечинського лісохімічного комбінату та ланцюжка створення вартості. Ми використовували цілі розвитку як одну з ключових вхідних даних, коли розробляли нашу стратегію та амбіції до 𝟐𝟎𝟑𝟎 року. Завдяки взаємопов’язаності ЦСР більшість заходів Перечинського лісохімічного заводу сприяють досягненню більш ніж однієї з них.
Процес і результати оцінки надали інформацію, яка допоможе проінформувати, як нам слід зосередити наші зусилля та ресурси. У деяких сферах ми посилимо підхід, викладений у Пріоритетних цілях розвитку, як-от нашу увагу до стійких лісів, прав людини та трудових відносин. Інші сфери, які пропонують нам можливість продемонструвати сміливі дії та лідерство, включають наше нове зобов’язання 𝐍𝐞𝐭-𝐙𝐞𝐫𝐨 (нейтральні викиди, які дорівнюють нулю), природу та біорізноманіття, різноманітність, інтеграцію та справедливість, а також циклічність.